Kommenteeri

Palju õnne, Hooandja!

Kui ma kaks aastat tagasi sain valmis esimese eestikeelse noortele ja kogu perele mõeldud budistliku raamatu "Siddhatthast Buddhaks" käsikirja, ei olnud mul mingit aimu, kuidas raamat kaante vahele saada, kes võiks raamatu kirjastada või väljaandmist rahastada. Pöördusin esmalt suuremate Eestis asuvate kirjastusettevõtete poole, kuid kuna minu huvi oli jagada raamatut tasuta, jäi äriettevõtetega ühine kandepind leidmata.

Siis aga soovitas üks minu hea tuttav pöörduda raamatu trükikuludele katte leidmiseks Hooandja poole. Minu jaoks oli koostöö heategevuslikuks otstarbeks mõeldud platvormiga esmakordne, kuid juba esimesest kontaktist meeldejäävalt meeldiv. Hooandja tiim oli noor, kuid nende entsuiasm, soov aidata, lahendusi leida ja vastu tulla oli südantsoojendav. Raamat "Siddhatthast Buddhaks" sai Hooandja kaudu hooandjate toetusel rahastuse ning raamatud leidsid omanikud vaid mõne kuuga. Ka minu järgmine raamat, "Virgumise tee - nii nagu õpetas Buddha" sai hooandjate lahkel kaasabil trükkimiseks vajaliku rahastuse kokku ning raamat kaante vahele. Need kaks virgumisõpetust tutvustavat raamatut on saanud väga palju positiivset tagasisidet ning tunnustavaid sõnu on jagunud ohtralt ka ideele kasutada Hooandjat nende projektide elluviimiseks.

Koostöö Hooandjaga on aidanud Eesti Theraavada Sangal kirjastada kaks raamatut, jagada virgumisõpetuse avastamisrõõmu ning leida uusi sõpru ja mõttekaaslaseid. Ma leian, et teadmiste jagamine on nagu oma küünlast teise küünla süütamine - minu küünla leek sellest ei vähene, kuid valgust saab topelt rohkem. Tänan Hooandja tiimi ja kõiki hooandjaid kogu südamest, et aitasite jagada Eesti Theravaada Sanghal meelerahu ja virgumisvalgust!

Et kõik inimesed oleksid terved, õnnelikud ja kannatustest vabad!

Ṭhitañāṇo bhikkhu
(Andrus Kahn)

Lisa kommentaar

Email again: