Kommenteeri

Sangha teadaanne

Hea kogukonna liige,

Kogu maailm seisab silmitsi koroonaviirusega kaasneva pinge ja teadmatusega. Kui aga elus ei lähe asjad kõige paremini, pole nendega vaja kaasa minna. Lihtsaim ja efektiivseim viis igapäevapingete juhtimiseks ja toimetuleku parandamiseks on hingamise teadvustamine ja rahulikkuse arendamine. Kui võtta vaid 5 või 10 minutit päevas keha, hingamise, tunnete ja meeles toimuva teadvustamiseks, aitab see kehal ja meelel rahuneda ning taastada sisemise tasakaalu. Teadusuuringud on tõestanud, et meditatsioon ei anna ainult värsket energiat igapäevaste kohustustega toimetulekuks, vaid tugevdab ka immuunsüsteemi. Seeläbi aitab mediteerimine vähendada viirustesse nakatumise võimalust ja kaitsta nii Sind ennast, Sinu pere, kui ka kõiki teisi inimesi.

Kuigi meie suviste meditatsiooniretriitide, noortelaagrite ja ajutise munkade ordineerimiseni on veel mitu kuud, jälgib Eesti Theravaada Sangha tähelepanelikult koroonaviirusega seonduvat informatsiooni. Teeme kõik endast oleneva, et üritused saaksid toimuda, seades samas esmaseks prioriteediks osalejate ja nende perede tervise ning turvalisuse. ETS järgib tähelepanelikult kõiki Terviseameti haiguse ennetamisega seotud juhiseid ning ametlikke teadaandeid. Juhul, kui oled plaaninud registreeruda mõnda suvisesse meditatsiooniretriiti või laagrisse, soovitame Sul seda julgelt teha. Kui aga kavandatud üritus peaks siiski ära jääma, anname sellest Sulle meili teel teada.

Sel keerulisel ajal on meie mõtteis ja südameis kõik inimesed, kes peavad silmitsi seisma COVID-19 põhjustatud tervislike või majanduslike mõjudega. Meie võimuses pole küll viirust peatada, kuid me saame hoida meele vaba isekast hoolimatusest ning arendada endas kaastunnet, teha oskuslikke tegusid ja olla toeks nii jõu kui nõuga neile, kes seda raskel hetkel vajavad.

Et kõik olendid oleksid rõõmsad ja kannatusest vabad, püsigu nad terved ja õnnelikud!

Teadvustatud kohalolus rahuküllast kulgemist!


Ṭhitañāṇa ja Ṭhitamedha

Eesti Theravaada Sangha

www.sangha.eeLisa kommentaar

Email again: