05 September 2017
PRESSITEADE
Algas annetuste kogumine raamatu "Siddhatthast Buddhaks" trükkimiseks.


Eesti Theravaada Sangha (ETS) alustas annetuste kogumist auväärse Ṭhitañāṇo Cārumayo raamatu "Siddhatthast Buddhaks" trükkimiseks.
Auväärne Ṭhitañāṇo kes on varem töötanud terapeudi ja nõustajana ning töötab nüüd õppejõuna Tai Kuningriigi Mahachulalongkornrajavidyalaya ülikoolis, ütles et tema Buddha elu ja õpetust tutvustav raamat on eelkõige mõeldud noorematele lugejatele, kuid sobib hästi ka nende vanematele. "Ehk nagu keegi on öelnud, et lapsed võivad lugeda lasteraamatuid, kuid täiskasvanud peavad neid lugema," selgitab auväärne. "Peale Buddha Gotama eluloo sisaldab raamat ka tema antud virgumisõpetust, selgitab, mis on Buddha õpetuste täielik kogumik ehk Tipitaka ning annab praktilisi näpunäiteid kuidas arendada keskendumist."
ETS tegutseb eelmisest aastast eesmärgiga rajada Eestisse rahvusvaheline mõtluskeskus ja tempel ning avada nii budistlikku vägivallatuse põhimõtet järgiv lasteaed, alg-, kesk- ja kõrgharidust andev õppeasutus kui ka vanadekodu.
Tegemist on esimese noortele mõeldud budistliku raamatuga Eestis. 2018 plaanib ETS hakata avaldama uut raamatute sarja, millest esimesed on "Virgumise tee - nii nagu õpetas Buddha," "Meele arendamine - nii nagu õpetas Buddha" ja "Kolm olemasolu omadust - nii nagu õpetas Buddha."
Täpsemat infot detsembris ilmuva raamatu "Siddhatthast Buddhaks" trükkimise ja tellimise kohta leiab ETS kodulehelt http://sangha.ee/raamatud/siddhatthast-buddhaks.

Lisainfo:
Auväärne Ṭhitañāṇo Cārumayo (Andrus Kahn)
Eesti Theravaada Sangha juht
Tel: +372 511 1115; +66 99 11 92 115
E-post: thitanano@sangha.ee